Odkrywcy Kultur

„Odkrywcy Kultur” to niezwykłe połączenie przygodowej gry planszowej z edukacyjnym quizem. 

Ten emocjonujący wyścig podróżników po najbardziej egzotyczne pamiątki z całego świata wymaga taktycznego planowania trasy podróży i podejmowania trafnych decyzji podczas wyboru pytań dla przeciwników. Nie zaszkodzi też odrobina refleksu oraz szczęścia przy obstawianiu zakładów!

129,99 zł
Brutto
Ilość

  • Bezpieczeństwo danych osobowych i realizowanych zamówień Bezpieczeństwo danych osobowych i realizowanych zamówień
  • Dostawa nawet w ciągu 24 godzin do Twojego domu Dostawa nawet w ciągu 24 godzin do Twojego domu
  • Zwrot towaru bez dodatkowych kosztów przez 14 dni Zwrot towaru bez dodatkowych kosztów przez 14 dni

Jeśli w Japonii pan domu chwyta za samurajski miecz zaraz po tym, jak wbiłeś pałeczki w ryż, albo w angielskim pubie wszyscy obecni biorą się do bitki, gdy gestem poprosiłeś o dwa piwa... coś robisz źle.

„Odkrywcy Kultur” nie tylko zabiorą graczy w nieznane miejsca, ale także nauczą ich, jak się tam zachowywać.

Podczas rozgrywki odwiedzą wszystkie zamieszkałe kontynenty i dowiedzą się między innymi, jakim znakiem wyrazić akceptację w Indiach, czego nie należy robić, przebywając w Egipcie w okresie Ramadanu oraz jak skutecznie negocjować w Brazylii.

„Odkrywcy Kultur” to niezwykłe połączenie nowoczesnej gry planszowej z edukacyjnym quizem.

Ten emocjonujący wyścig podróżników po najbardziej egzotyczne pamiątki z całego świata wymaga taktycznego planowania trasy podróży i podejmowania trafnych decyzji podczas wyboru pytań dla przeciwników. Nie zaszkodzi też odrobina refleksu oraz szczęścia przy obstawianiu zakładów!

 

W czasie zabawy gracze zdobywają żetony z pamiątkami, typując na wyścigi właściwą odpowiedź na wybrane przez przeciwnika pytanie.

Komu uda się odpowiedzieć trafnie, ten wyrusza w nowe, nieznane miejsce. Potem odpytuje innych graczy ze świeżo zdobytej wiedzy o regionie, który wybrał. Pytania zostały tak ułożone, aby przekazać jak najwięcej ciekawych i praktycznych informacji o naszej globalnej wiosce.

 

Zasady gry opracował duet znanych projektantów gier planszowych: Karol Madaj i Łukasz Pogoda, – autorzy takich hitów, jak „303”, „Basilica”, GRY ROKU 2012 „Kolejka”, „Nos w nos” czy „ZnajZnak”.

Za starannie wyselekcjonowanymi pytaniami kryje się autorytet oraz wieloletnie podróżnicze doświadczenie prof. dr hab. Haliny Grzymały-Moszczyńskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pomysłodawcy i autora gry, dyrektora THE LINK Szkoły Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej Witolda Sekudewicza. Swoją wiedzą wspomogli również specjaliści: prof. Elżbieta Muskat-Tabakowska, dr Anna Wolny, dr hab. Małgorzata Sacha, dr Piotr Cichocki, dr Karolina Pawlik, dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska prof. nadzw. SGH, dr Marta Nowakowska, dr Agnieszka Lenart, dr Katarzyna Zechenter, Kinga Tatsuma-Pivaro, Andrzej Rosół oraz Anna Sadurska, redaktor naczelna radia SBS w Sydney.

Polecamy grę wszystkim, którzy pragną zdobywać i poszerzać wiedzę o kulturach, a także chcą w interesujący sposób spędzić czas w gronie rodziny i znajomych. Będą się przy niej dobrze bawić zarówno doświadczeni podróżnicy, jak i ci, którym wojaże się dopiero marzą. To także znakomite ćwiczenie dla tych, których interesy prowadzą w najdalsze zakątki globu. Nie ryzykuj faux pas. Oszczędź sobie zerwanych negocjacji. Nie narażaj się na nieprzyjemności. Nie obrażaj śmiertelnie swojego gospodarza. Przed zakupem biletu na samolot zagraj koniecznie!

Czas gry:30-40 minut, wiek graczy: od 12 do 102+ lat, liczba graczy od 3 do 8.

68 Przedmioty
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews

świetna gra - nie ma co czytać opisów ... TRZEBA ZAGRAĆ!

Nasz Klub MasterPeace Poland zajmuje się edukacją międzynarodową i międzykulturową... Gra ODKRYCY KULTUR jest doskonałym narzędziem naszej pracy. Gra wciąga, inspiruje i zachęca do poszerzania wiedzy. Bardzo dziękujemy "The Link Szkoła Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej" za wsparcie w organizacji naszego turnieju ODKRYWCY KULTUR zainspirowanego przez RAWA.INK Miejski Inkubator Przedsiębiorczości w Katowicach.

Moje pierwsze (po kilkuletniej przerwie wydawniczej) rozgrywki w "Odkrywców Kultur" były zaskakująco przyjemne. Graliśmy na imprezie w pełnym 8 osobowym składzie i każdej partii towarzyszyło dużo pozytywnych emocji. Im trudniejsze padały pytania, tym więcej było śmiechu po odkryciu odpowiedzi. A niektóre opisane na kartach gesty bawiły naszą grupę jeszcze długo po rozgrywkach, dzięki czemu dobrze je zapamiętaliśmy.

„Odkrywcy Kultur” to wspaniała gra planszowa, dzięki której gracze, podczas zabawy, mogą dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji z zakresu różnic kulturowych. Gra jest także idealnym narzędziem edukacyjnym dla szkół, instytucji oraz uczelni wyższych, ponieważ wpisuje się w trend „Learning by gaming”. Wiedza o różnicach kulturowych przekazana jest w lekki i przyjazny sposób. W grze znajdują się pytania dotyczące 12 krajów z różnych obszarów kulturowych. „Odkrywcy Kultur” zachwycą zarówno miłośnika podróży jak i osobę, która dopiero zaczyna planowanie swoich wypraw.

Zabrałem „Odkrywców Kultur” na imprezy rodzinne i prywatne i też kupiłem jako prezent Świąteczny dla rodziny mojego brata. Rewelacyjnie się bawiłem za każdym razem :) Trochę nam zajęło żeby się zapoznać z instrukcjami, najlepiej zacząć i czytać na bieżąco, żeby mieć pewność, że się gra poprawnie. Pytania są rzeczywiście ciekawe, i jednocześnie pobudzają wszystkich do inteligentnej i głębszej rozmowy.

Zdecydowanie polecam, świetnie dopracowana i wciągająca gra. Każdy miłośnik podróży i ciekawostek kulturowych zainteresuje się pyatniami, których pula jest naprawdę duża!