The Link Szkoła Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej powstała, aby wyjść naprzeciw współczesnym potrzebom komunikowania się w zróżnicowanym, wielokulturowym świecie.

Znajomość obcych języków i kultur, to nowy styl życia idealnie dostosowany do współczesnego człowieka, który podróżuje po świecie. Zrywamy z nietolerancją i ksenofobią, a uczymy otwartości na inność, która jest niezbędna w skutecznym komunikowaniu się oraz osiąganiu sukcesów na arenie międzynarodowej.

Naszym celem jest szerzyć dialog międzykulturowy i globalną komunikację we współczesnym świecie.

„Odkrywcy Kultur” to niezwykłe połączenie nowoczesnej gry planszowej z edukacyjnym quizem. Pytania zostały tak ułożone, aby przekazać jak najwięcej ciekawych i praktycznych informacji o naszej globalnej wiosce. Zasady gry opracował duet znanych projektantów gier planszowych: Karol Madaj i Łukasz Pogoda, – autorzy takich hitów, jak „303”, „Basilica”, GRY ROKU 2012 „Kolejka”, „Nos w nos” czy „ZnajZnak”. Za starannie wyselekcjonowanymi pytaniami kryje się autorytet oraz wieloletnie podróżnicze doświadczenie prof. dr hab. Haliny Grzymały-Moszczyńskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pomysłodawcy i autora gry, dyrektora THE LINK Szkoły Języków Obcych i Komunikacji Międzykulturowej Witolda Sekudewicza. Swoją wiedzą wspomogli również specjaliści:

- prof. Elżbieta Muskat-Tabakowska,

- dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska prof. nadzw. SGH,

- dr Anna Wolny,

- dr hab. Małgorzata Sacha,

- dr Piotr Cichocki,

- dr Karolina Pawlik,

- dr Marta Nowakowska,

- dr Agnieszka Lenart,

- dr Katarzyna Zechenter,

- Kinga Tatsuma-Pivaro,

- Andrzej Rosół,

- Anna Sadurska, redaktor naczelna radia SBS w Sydney.

 

Polecamy grę wszystkim, którzy pragną zdobywać i poszerzać wiedzę o kulturach, a także chcą w interesujący sposób spędzić czas w gronie rodziny i znajomych. Będą się przy niej dobrze bawić zarówno doświadczeni podróżnicy, jak i ci, którym wojaże się dopiero marzą. To także znakomite ćwiczenie dla tych, których interesy prowadzą w najdalsze zakątki globu”